Je taky otázkou, kolik Kč můžeš dát teď a kolik v budoucnu.
Pro krátké časové období a malé částky je dle mého názoru dobrý produkt u mBank, spořící účet plus. Pokud vklad nepřesáhne 100 tis. Kč, máš tam 2% a peníze ihned k dispozici. Tj. klasický spořící účet. Plus klasika u mBank 0 Kč za vedení účtu a 0 Kč za poplatky. Tak to má být.

Jakmile vklad přesáhne 100 Kč (nepočítají se úroky), tak to klesne na nějakých 0.5 % či tak nějak.
Pro delší časové období, dle mého názoru, stále nepřekonané stavební spoření. Přístup k penězům dle výpovědní lhůty, poplatek za vedení, ale obvykle mají spořitelny akce pro mladé do 18 let, že neplatí vstupní poplatek za zřízení účtu. Klasika cílovka 300 tis. Kč a pokud Ti to rodinné finance dovolí, tak do 31. 12. běžného roku pošli max. 20 tis. Kč na účet. (Ono krát počet dětí a je to pěkný průvan...).
Když to nevyjde, pošleš co jde.
Takhle spoříš a spoříš a když je dítěti 17,5 roku, dáš výpověď a prachy vyzvedneš... Jasně, může Tě dítě dát k soudu, že jsi jeho naspořené peníze vytuneloval, ale to záleží na rodinné situaci... Tuším, že je už i judikát k tomuto problému a pokud mu dáš úroky a jistinu si necháš, tak by to mělo být ok....
Pokud jsi na tom finančně velmi dobře, tak klasika - nákup cenných kovů nebo nemovitostí. U cenných kovů je nutné počítat s náklady na bankovní schránku, neb někde ty krámy

být musí u nemovitostí je zase nutné počítat s nějakými náklady na opravy. Ale jak píšu, to je jen pro větší objem peněz.
To je z klasické a bezpečné metody asi vše, pak už klasika - cenné papíry, burza... Ale je spousta lidí, co si mysleli, jak na tom vydělají a jen zasponzorovali jiné lepší vykuky.
A než začnete kamenovat nevýhody, tak stavební spoření je státem pojištěné, garantované (což u dlouhodobého zhodnocení peněz je důležité) a dále, píšu dle mého názoru (IMHO).